W samym środku bajkowego ogrodu, na skraju malowniczego lasu  blisko  jeziora powstaje idealne miejsce dla rozwoju i edukacji Twojego Dziecka – przedszkole Montessori Gdańsk, Nowy Świat.

Dzięki wysokiej spójności trzem najistotniejszym elementom wychowawczym stosowanym w naszym przedszkolu, czyli: odpowiedzialnym i kompetentnym opiekunom – przewodnikom, naturalnemu i estetycznemu otoczeniu, oraz  pomocom dydaktycznym Twoje Dziecko będzie miało maksymalne warunki by poznać i wykorzystać własny potencjał oraz kreatywność, a przez to rozwijać  i pogłębiać własne talenty i umiejętności. 

Pod opieką wykwalifikowanego personelu Mały-Wielki człowiek bawiąc się na łonie natury w entuzjastyczny sposób odkrywać będzie otaczający Go świat. Uczyć się samodzielnego i aktywnego życia, wzbudzać  i podtrzymywać chęć do  zdobywania wiedzy i czerpania radości z niej, jednocześnie budując poczucie własnej wartości oparte na adekwatnych wyborach.

Pragnieniem każdego rodzica  jest szczęście i bezpieczeństwo Jego Dziecka. Dlatego wybraliśmy pedagogiczne metody wychowawcze dr Montessori gdyż oparte są one na ponadczasowych wartościach jak empatia, asertywność, miłość i szacunek dla siebie samego  ale także dla drugiego człowieka. Priorytetem  nauczycieli przedszkola jest więc głęboki szacunek dla Dziecka, Jego indywidualności na różne potrzeby, Jego  własnego sposobu i tempa rozwoju. Każdy  z naszych opiekunów i wychowawców to mentor dla Twojego Dziecka, Jego wskaźnik jak w tych dzisiejszych trudnych czasach być spełnionym i szczęśliwym. Jak odnaleźć w sobie ale i w innych to co najlepsze.